Szukasz elektryka?  Skontaktuj się z nami!

Bezpieczeństwo w instalacjach

Instalację w domu/mieszkaniu zabezpieczamy wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi, zapewniającymi wyłączenie prądu przy zwarciach i przeciążeniach oraz wyłącznikami różnicowoprądowymi, zapewniającymi odłączenie prądu w momencie upływu prądu z instalacji, większego niż 30 mA., dzięki czemu masz pewność, że Twoja instalacja jest w 100% bezpieczna i zapewnia ochronę przed porażeniem elektrycznym.

Wyłącznik różnicowoprądowy, odpowiada za prawidłowy przepływ prądu przez instalację, kontroluje sumę prądów wpływających do instalacji i wypływających z niej. W momencie ubytku prądu z instalacji, większego niż 30 mA, jest to górna bezpieczna, granica przepływu prądu przez ludzkie ciało, bezpiecznik wyłącza prąd w danym obwodzie. Upływ prądu może być spowodowany np. dotknięciem ręką do przewodu roboczego 230 V.

Ochrona przeciwporażeniowa w instalacjach elektrycznych, w świetle nowej normy PN-HD 60364-4-41, powinna spełniać jedno z wymagań:

  • nie dopuścić do przepływu prądu przez ciało człowieka lub zwierzęcia,
  • ograniczyć do niegroźnej wartości prąd, który może przepłynąć przez ciało,
  • ograniczyć czas przepływu prądu rażeniowego do wartości dopuszczalnych

Ważnym elementem współczesnej instalacji, jest również ochrona przed przepięciami, które nie odłącznie towarzyszą zjawiskom elektrycznym. Potrzebny jest do tego bezpiecznik przepięciowy, montowany w rozdzielni, wraz z pozostałymi bezpiecznikami.
Zapewnia on ochronę przed skokami napięcia w instalacji elektrycznej. Zabezpiecza głównie odbiorniki elektroniczne, które są najbardziej wrażliwe na tego typu zjawiska.
Coraz powszechniej stosuję się w budownictwie mieszkaniowym tego typu bezpieczniki.

Zrobimy wszystko aby Twoja instalacja była bezpieczna i spełniała wszystkie Twoje pokładane w niej oczekiwania.

KONTAKT

Elektryk Gdańsk

Zamów elektryka!

Tel: 667-482-268

Call Now Button